Reset

Powieść postapo w czternastu rozdziałach spisana i onlajn opublikowana

Reset powieść post apo

War… War never…   tfu…   chciałem powiedzieć, że świat bardzo zmienił się po Resecie. Czym dokładnie był Reset? Tego nie wie chyba nikt. A przynajmniej nikt oficjalnie nie przyzna się, że wie.

Pewnego dnia system po prostu zawalił się, a świat utonął w chaosie. W ludziach zaczynały odzywać się najgorsze instynkty, jak grzyby po deszczu wyrastały separatystyczne ugrupowania, których liderzy marzyli tylko o władzy, nieskończonej władzy…

Nie inaczej jest w Festung Breslau, rządzonym przez niejakiego Duce.

Ale to się zmieni! Krwawy pucz w Warszawie dał wolną rękę generałowi Ossowskiemu. Czołgi ruszyły na Breslau. A gdzieś w tym wszystkim, zagubieni wśród zgiełku, prości ludzie z kapeli Apo-Calypso, usiłują zarobić na chleb grając koncerty czy wymierzając sprawiedliwość zbrodniarzom…

Reset to powieść w klimatach postapokaliptycznych, która była publikowana cyklicznie w tempie jednego rozdziału co dwa tygodnie, na blogu bartoszadamiak.com/reset. Obecnie dostępna jest w całości.

Wersja PDF do pobrania

 

Oceń moją powieść na lubimyczytac.pl

Książka posiada swoją stronę na lubimyczytac.pl ( http://lubimyczytac.pl/ksiazka/3996535/reset ), więc gorąco zachęcam do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami i opiniami.

Informacje o książce

Reset powieść post apoAutor: Bartosz Adamiak

Wydawnictwo: Księgarnia Adamiak

Data wydania: listopad 2016

ISBN: 9788394017835

Cena: 0.00 zł

 

Czytaj rozdział pierwszy

Pobierz PDF

Oceń na lubimyczytac.pl

Obserwuj na FB

Ale lepiej na TT, bo FB to wiadomo… 😉

Czasem wrzucam też coś na YouTube

Zobacz, dlaczego nie wysyłam nic do wydawnictw

Dlaczego self-publishing? Poniżej znajdziecie moją odpowiedź.

O co z tym całym post apo chodzi?

Fantastyka postapokaliptyczna, to konwencja fantastyki, której głównym tematem jest świat poddany kataklizmowi lub zjawisku noszącym znamiona apokalipsy. Zazwyczaj w książkach, filmach i grach post apo przyczyną zaistnienia całej sytuacji jest wojna atomowa, globalna pandemia lub kataklizm naturalny.

Elementem bardzo charakterystycznym dla gatunku jest to, że ludzkość funkcjonuje jako niedobitki, niewielkie plemiona czy skupiska ludzkie, których egzystencja zazwyczaj jest niezwykle trudna i wymagająca. Czasem bohater skazany jest na osamotnienie (Jestem Legendą, Mad Max), czasem funkcjonuje w ramach społeczności (Metro, Fallout). Zawsze jednak jego codzienne życie wiąże się z ciągłą walką o przetrwanie w surowych warunkach postapokaliptycznej rzeczywistości.

Przedstawiciele fantastyki postapokaliptycznej

Filmy postapo:

Jestem legendą, Droga, How It Ends, Księga ocalenia, Ludzkie dzieci, Ładunek (Cargo, 2017), Wodny świat, Mad Max, 12 małp, Chłopiec i jego pies, Terminator, 28 dni później, Krew bohaterów, Matrix, Mad Max, Delikatesy, O-bi, o-ba. Koniec cywilizacji, Pierwsza noc oczyszczenia, Pojutrze, Ucieczka z Nowego Jorku, Władcy ognia, Niepamięć, Noc oczyszczenia, Hardware, Interstellar, World War Z, Resident Evil, Rover, Doomsday, Miasto ślepców, Equilibrium, Stalowy świt, Zombieland, Ucieczka z Los Angeles, Kolonia.

Seriale postapo:

Jeremiah, Jerycho, Ocaleni, Przebłysk jutra, Revolution, Statek, The 100, The Rain, The Walking Dead, Wrogie niebo.

Książki postapo:

Metro 2033, Droga, Ostatni Brzeg, Bastion, Listonosz, Kantyczna dla Leibowitza, Dzień tryfidów, Igrzyska śmierci, Jestem legendą, Śmierć trawy, Pod kopułą, Deus Irae, Wojna światów, Ostatni brzeg, Plaga, Bastion, Głowa Kasandry.

Gry postapo:

Day Z, Day R Survival (mobile), Fallout, Lapse: A Forgotten Future (mobile), Metro 2033, Mad Max, State of Decay, Wasteland, Stalker, The Last Of Us, The Walking Dead.

Postapo w muzyce:

Morte Plays – Postapo,

437 Udostępnień