Nowy Mysaver już jest!

Dziewiąty numer Mysavera jest numerem szczególnym. Jest to bowiem wydanie specjalne, dwustronne i kryjące wiele niespodzianek. Nie chciałbym zdradzać zbyt wiele szczegółów.

Myślą przewodnią numeru jest oczywiście obecna sytuacja na rynku złota, ale także inne formy inwestycji alternatywnych, jak diamenty czy sztuka. Na rynku coraz szerzej zaznacza swoją obecność nowa dziedzina, jaką są księgi inwestycyjne – zarówno księgi jubilerskie, jak i kopie naukowe w ekskluzywnych wydaniach. Wszystko w ściśle limitowanych nakładach.

Przykładem tego rodzaju ksiąg, może być jubilerskie wydanie Kroniki Galla Anonima. W jej wnętrzu kryje się zawartość przetłumaczona na język polski (Zygmunta Komarnickiego, Warszawa 1873). Oprawa to stuletnie deski, papier wytwarzany tradycyjnymi metodami, specjalnie opracowana na potrzeby księgi czcionka karolińska oraz liczne złocenia. W okładkę wkomponowany został srebrny medal o wadze 0,5 kg, na którym widnieje podobizna Galla Anonima.

Diamenty to temat rzeka. Coraz częściej mówi się o tym, że wracają do łask. Z pewnością stały się popularniejsze po tym, jak Lady Gaga wystąpiła na gali Oscarowej w diamentem od Tiffany’ego – tym samym, w którym Audrey Hepburn wystąpiła na sesji zdjęciowej reklamującej film „Śniadanie u Tiffany’ego”.

Ciekawym w świecie diamentów wydarzeniem było znalezienie w ostatnim czasie rekordowo dużego, niebieskiego diamentu w Botswanie – Okavango Blue. Pod koniec roku ma on trafić na aukcję. Szacuje się, że jego wartość może przekroczyć nawet 100 mln dolarów.

Zobacz także darmowe ebooki:

Lustro Iluszyna i cztery inne miniatury
Palladyni wina i miecza
Reset - powieść postapo
Podziemny Wrocław: Kto wysysa krew w Breslau?
Sukkub i inne opowiadania
Era Mroku - Bartosz Adamiak
Rae Ragis

0 Udostępnień

Bartosz Adamiak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *