Lapse: A Forgotten Future – gra postapo Android

Lapse: A Forgotten Future

Lapse: A Forgotten Future nie ma tego poziomu złożoności, co opisywany ostatnio przeze mnie Day R Survival. Jednakowoż trzeba przyznać, że gierka ta jest zmyślna i chytra 🙂 Cholernie pomysłowa.

O co cho?

W dużym skrócie: jesteśmy kimś w rodzaju prezydenta państwa istniejącego w dwa tysiące siedemdziesiątym, którymś. Świat jest oczywiście zniszczony jakąś straszliwą katastrofą nuklearną, ale my próbujemy go złożyć do kupy. A przynajmniej próbujemy złożyć do kupy nasze państwo.

Gra wygląda tak, że odsłaniamy kolejne karty, na których zazwyczaj jest jakaś osoba, z jakimś problemem. Może to być np. generał, który mówi, że nasi sąsiedzi za bardzo urośli w siłę, i należałoby ich zaatakować, zanim będą zbyt silni. A my podejmujemy decyzję, przesuwając kartę w lewo lub w prawo – wówczas wyświetlają się odpowiedzi. Każda decyzja wpływa na cztery kluczowe czynniki: środowisko, populacja, obronność i pieniądze.

Naszym celem jest nie dopuścić do tego, by którykolwiek z czynników spadł do zera 🙂

Lapse: A Forgotten FutureNie, nie jest to proste!

Wydawać by się mogło, że nie ma w tym nic trudnego – decyzją w tą, decyzja we w tą, i jakoś się to wszystko wyrówna. Poza tym musi w tym wszystkim panować jakaś logika, prawda?

Prawda. W teorii panuje. Ale w praktyce trudno jest przewidzieć to, jaki wpływ będzie miała dana decyzja na wszystkie czynniki np. naukowcy chcą prowadzić badania na ludziach, aby leki były skuteczniejsze. I co? I nico. Karty czasem się powtarzają, więc można się ich nauczyć na pamięć. Czasem skutki decyzji są łatwe do przewidzenia, a czasem zdarza nam się zdobyć jakiś bonusowy item, który podpowiada nam wpływ na dane czynniki. Przynajmniej w przybliżeniu. Nie powie nam, o ile coś zmaleje, ale powie, że zmaleje. Dzięki temu wiemy, jaką strategię powinniśmy przyjąć, w zależności od naszego stanu.

Lapse: A Forgotten FutureSzybka gierka

W przeciwieństwie do pisywanego przeze mnie Day R, Lapse: A Forgotten Future, to gierka stosunkowo szybka. Naprawdę trudno przeżyć dłużej, niż sto czy sto kilkadziesiąt dni 🙂 Czasem jak na złość wypadają nam pod rząd dwie karty dotyczące np. populacji, i za pierwszym razem decyzja jest podyktowana logiką, a za drugim okazuje się, że znaleźliśmy się w sytuacji bez wyjścia, bo wybieramy jedynie pomiędzy tym, co nas zabije.

Ja jestem umiarkowanym fanem gier na komórki. Dość średnio podoba mi się idea grania w grę na telefonie w poczekalni czy gdzieś indziej. Wiadomo – czasem to robię, ale jednak to straszliwe marnotrawienie czasu. Straszliwe :/

Niemniej jednak sprytna i przemyślna idea oraz klimat postapo sprawiają, że w Lapse: A Forgotten Future prztykam chętnie, od czasu, do czasu.

Gierę można ściągnąć w play.google.com za free. Warto przy tym podkreślić, że gra jest całkowicie spolszczona za sprawą niejakiego Gabriela Gurbowicza, dla którego w sklepie Google znalazły się nawet podziękowania. I ja też dziękuję od siebie. Kawał dobrej roboty. Gra jest przetłumaczona dobrze i gra się jeszcze przyjemniej.

Autorem apki jest Cornago Stefano.


Zostaw opinię na lubimyczytac.pl. Każda jest dla mnie bardzo cenna!

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/3996535/reset

Polub, by dostawać informacje o nowych rozdziałach:

Polub, jeśli podobają Ci się ilustracje:

213 Udostępnień

Podobało Ci się?/Nie podobało Ci się? Skomentuj. Dzięki! :)