Bartosz Adamiak

dystopie, postapo, survival i inne brednie

Ostatnia bajka o Ziemi

Ostatnia bajka o Ziemi – wesprzyj polski krótkometraż post apo!

Kilka dni temu na polakpotrafi.pl wystartowała zbiórka na realizację filmu krótkometrażowego post apo Ostatnia bajka o Ziemi. Wystarczy obejrzeć trailer, by przekonać się, że jest to coś naprawdę szczególnego!

Było już kilka filmów w klimatach post apo, zrealizowanych oddolnie, za pieniądze zebrane na zbiórkach lub sfinansowane przez samych twórców. Tutaj mamy do czynienia z produkcją realizowaną przez studentów katowickiej filmówki. Zgodnie z opisem na polakpotrafi.pl, do projektu podchodzą bardzo ambitnie – celem nie jest umieszczenie filmu na YouTube, ale aktywne uczestnictwo w życiu festiwalowym (miejmy nadzieję, że międzynarodowym).

Post apo w Puszczy Kampinoskiej

Fabuła filmu Ostatnia bajka o Ziemi wydaje się być dość szablonowym post apo – jest bunkier, jest rodzina, prawdopodobnie nie ma nikogo innego – wszyscy inni zginęli w jakimś kataklizmie (nie sprecyzowano, ale tak naprawdę nie jest to istotne). W schronie żyje ojciec i jego dwójka dzieci – dorastająca córka oraz syn w wieku – na oko – wczesnoszkolnym. Już w tym momencie wiadomo, że nie będzie to jatka z mutantami, ale raczej kino grające na emocjach – w końcu to niezbyt wesoła sytuacja – samotny ojciec, który wie, że niemal na pewno wszyscy umrą.

Ale zdarza się coś niezwykłego. Dziewczynka dostrzega w lesie coś, co zwraca jej uwagę. Z teasera nie wynika dokładnie co. Twórcy też nie zdradzają. Wiemy jedynie, że staje się to powodem do tego, że wyrusza ona w las…  Może to inny człowiek? Może światło latarki? Ognisko?

Zdjęcia do filmu kręcone były w Puszczy Kampinoskiej (plenery) oraz w Muzeum obrony cywilnej przy warszawskiej Fabryce Samochodów Osobowych (schron). Zarówno plenery jak i wnętrza wyglądają bardzo wiarygodnie i malowniczo. W ogóle cały poziom produkcji jest bardzo obiecujący!

Jeżeli chcecie wesprzeć projekt, znajdziecie go pod tym linkiem:

https://polakpotrafi.pl/projekt/ostatnia-bajka-o-ziemi

Więcej o samym filmie z ust twórców:

2 Udostępnień

Comments

comments

Zobacz także