Bartosz Adamiak

dystopie, postapo, survival i inne brednie

Milkołak milk stout

Milkołak Milk Stout z Browar Recraft(Milk stout)

0 Udostępnień
Milkołak milk stout

Milkołak z borwaru Recraft skusił mnie… sam nie wiem czym. Nigdy nie słyszałem o browarze Recraft. Nigdy nie słyszałem o czymś takim, jak milk stout. No dobra… Zaintrygował mnie ten milk stout. W mojej głowie od razu powstało pewne wyobrażenie czegoś podobnego do Guinnessa, ale bardziej… hmm… mlecznego.

I cóż. Skład jest naprawdę egzotyczny, przynajmniej jeżeli chodzi o słody. Mamy słód pszeniczny oraz jęczmienny i jęczmienny palony. Dodatkowo w składzie znajdziemy owies (!) i laktozę (!!!). Więc jak ktoś pija mleko bez laktozy, to Milkołak chyba nie jest dla niego 🙂 Chmiele Marynka i Lubelski, jak w Bojanie Toporku. Aczkolwiek podobieństwa w smaku trudno się doszukiwać, co świadczy o tym, że chmiele to zaledwie jedna ze składowych ostatecznego efektu.

W Milkołaku zdecydowanie dominujący zdaje się smak palonego jęczmienia. W zapachu karmel. Czyli ogólnie takie stoutowo-porterowe klimaty, aczkolwiek bez szaleństw. Nie ma śliwki, czekolady, kawy (prędzej zbożówka). Spodziewałem się czegoś bardziej słodkiego, a w sumie jest dość goryczkowe. I ta goryczka zostaje na długo, trochę właśnie jak po kawie.

Na stronie browaru piszą:

Przywołujecie Milkołaka – palonymi zbożami, świeżo zmieloną kawą, mleczną czekoladą i kremową słodyczą.

To szczerze powiedziawszy, poza palonymi zbożami, reszta doznań zdołała się przede mną ukryć.

Czy sięgnę jeszcze kiedyś?

Po Milkołaka niekoniecznie. Nie jest to piwo paskudne. Powiedziałbym, że całkiem dobre i intrygujące. Widać, że jego twórcy są zainteresowani robieniem czegoś egzotycznego, ale w granicach zdrowego rozsądku (czyli nie piwo bananowe czy coś w ten deseń). To zaś skłania mnie do stwierdzenia, że Milkołak nie, ale inne? Może na pewno.

PS: Ach… zapomniałbym. Przy pierwszym spróbowaniu – nie wiedzieć czemu – zdawało mi się, że czuję adwokat. Może to tylko przywidzenie (nie wiem, jak określić iluzję smakową… przysmaczenie?), a może coś w tym jest.

Comments

comments

ABV:5.2%
IBU:35
Malts:słód przeniczny, słód jęczmienny, jęczmień palony
Hops:Marynka i lubelski
Other:owies, laktoza
Yeast:S-04
0 Udostępnień

Comments

comments

Zobacz także